Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıda PufyBaby.com sıkça sorulan sorular bölümünde ilgili ürünümüz hakkındaki  kullanım, iade şartları, garanti, tamir ve bakım servisleri gibi her türlü sorunuza cevap bulabilirsiniz. Eğer sorunuz listede bulunmuyorsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

Taga, Bisikletli bebek arabanızın 2 yıl garantisi vardır. Herhangi bir garanti talebiniz için orjinal bir ödeme belgesi göstererek satıcınızla iletişime geçebilirsiniz.

Taga, Günlük kullanımda oluşan sökük, yırtık, yanık ve delikler garanti koşulları arasında değildir. En iyi şekilde bakılmış ürün bile görülmemiş bir kazayla karşılaşabilir. Taga’nız hasar görür ve bu hasarı garanti karşılamaz ise makul bir ücret karşılığında tamir edebilir veya yedek parça sağlayabiliriz.

Biz bütün ürünlerimizi üstün standartlara göre üretiyoruz. Fakat, ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın veya ürüne özen gösterilsin, neticede eskime ve yıpranma gösterecektir. 24 ay garanti normal aşınma ve yıpranmayı değil, imalat ve malzeme hatalarını kapsar.

TAGA dünyada tek patentli ve tasarım ürünü olan bisikletli bebek arabasıdır.Tabiki REPLİKA ürünlerin TAGA ile hiçbir özelliği uyuşmamaktadır.Şöyle ki ürünümüzün kalitesi, fonksiyonları, pratik olması ve en önemlisi kendisi için tasarlanmış aksesuarları ile birlikte kullanılabilmesi için sadece ORJİNAL TAGA olması gerekmektedir.Ürünümüzün pratik olmasındaki en büyük avantajı 20 saniyede bisiklet modundan bebek arabası moduna geçiş sağlamasıdır.ORJİNAL TAGA 20 saniyelik videomuzu YOUTUBE kanalımızdan izleyebilirsiniz.Bu diğer REPLİKAürünlerde çok uzun sürmekte ve kolay bir işlem değildir.REPLİKA ürünlerde güvenlikle ilgili hiçbir önlem alınmamıştır, diğer taraftan ORJİNAL TAGA anne ve babalar için en önemli olan güvenlikle ilgili birçok özellik barındırmaktadır.REPLİKA ürünleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz, ayrıca teknik servis desteğide verilmemektedir.

Taga Bisiketli Bebek Arabası dünyada ilk ve tek bisiklet ve bebek arabasını bir araya getiren marka olmuştur.Siz değerli müşterilerimizi her daim yanınızda taşımanızı kolaylaştırmak adına dizayn edilmiştir.Dilerseniz YOUTUBEkanalımızdan 20 saniyelik videomuzu izleyebilirsiniz.

Taga’nızı paket içerisindeki kurulum talimatlarına göre yapabilirsiniz.Dilerseniz websitemiz üzerindekiYoutube kanalımızdan kurulum videomuzu seyrederek yapabilirsiniz.

Taga, dünyada ilk ve tek ebeveynler için tasarlanmış bisikletli bebek arabasıdır.Sadece 20 saniyede hem bebek arabası hemde bisikletli bebek arabası olarak kullanılabilir.

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili info@pufybaby.com adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir; İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile info@pufybaby.com adresine gönderiniz. Şirketimiz gönderdiğiniz e-mail veya faksı alır almaz sizinle temasa geçecek, ürünü nasıl iade edeceğiniz size bildirilecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

Taga size kargo ile gönderilirken hasar görmüş ve paket içerisinde kırılma yada yırtılma olduysa eğer gelen kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız ve bize bununla ilgili info@pufybaby.com’dan iletişime geçmelisiniz.Aksi taktirde taga’nın üretim hatası yoksa iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

Taga bisikletli bebek arabanızın yedek parça ihtiyaçlarını bize info@pufybaby.com ‘a ileterek yada en yakın bir bisikletçiye giderek temin edebilirsiniz.

Taga Bisikletli Bebek Arabanızın ilk kurulumundan sonra tekerlerden gelen ses disk frenin balatalara sürtünmesinden kaynaklıdır.Sıfır bisikletlerde bu ses normaldir ve herhangi bir ayarlama yapılmasına gerek yoktur.Zamanla balataların sürtünmeden aşınarak ses ortadan kalkıcaktır.

Taga Bisikletli Bebek Arabanızın fren ayarları kurulum sırasında üretim standartlarında gelir ve herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur.Fren ayarlarında yapılan herhangi bir değişiklik frenlerin tutmamasına sebebiyet verebilir.Bu gibi durumlarda en yakın bir bisikletçide fren ayarları yaptırılabilir.Kullanımdan kaynaklı hatalar garanti kapsamına girmemektedir.

Taga bisikletli bebek arabanızın zincirinde oluşabilecek kullanıcı hatalarından biride zincirin aşırı zorlanması yada vites geçişlerinin hatalı kullanılmasından kaynaklıdır.Bu gibi hatalar kullanıcı hatası olduğundan garanti kapsamına girmemektedir.

Sitemiz üzerinden alınan Taga Bisikletli Bebek Arabası kutulu bir şekilde yarı demonte halde gönderilir. Yapmanız gereken en yakın bir bisikletçiye götürüp kurdurmak olacaktır. Bisiklet kurulumundan anlıyorsanız kendi imkanlarınızla da kurulum yapabilirsiniz. Taga paket içeriği ve kurulum videosuna YOUTUBE kanalımızdan ulaşabilirsiniz.Bulunduğunuz şehirde veya bölgede PufyBaby şubesi veya bayisi var ise oraya götürmeniz daha doğru olacaktır.

Çocuğunuz dışarıyı düzgün göremediği için rahatsız edici bir durum olsa da bu normal bir durum. Bu, dışarının soğuk, yağmurluk içinin de sıcak olmasından kaynaklanır.

Taga, Çocuğunuzu her zaman, kısa mesafelerde bile güvenli bir şekilde bebek arabasına bağlayın. Çocuklar hızlı ve meraklıdır. Emniyet kemeri küçük maceraperestinizin zarar görmesini önleyecektir.

Taga, çocuğunuzun güvenliği için herhangi bir bölümü kırık, kayıp veya yırtık olan bisikletli bebek arabasını kullanmamalısınız.

Taga, lastikler için maksimum basınç seviyesi 26PSI/1.8 bar. Eğer lastikler doğru basınçta şişirilmezse eskime ve aşınma artar ve bebek arabası kullanım keyfi azalır. Unutmayın, depolarken lastik havalarının boşaltılması gerekir.

Taga, tekerlekler araba tipi hava kapağıyla donatılmıştır. Tedarik edilmiş pompayla veya benzin istasyonunda lastikleri şişirebilirsiniz. Kapağı çıkartıp şişirebilirsiniz.(Bisiklet lastiğine benzer bir şekilde) not: maksimum basıncı aşmayın.

pufybaby.com’daki alışverişlerinizde aşağıdaki adımları izleyerek ödeme yapabilirsiniz. • İstediğiniz ürüne ulaşmak için, anahtar kelimeleri yazarak arama yapın veya ana kategoriden ilgili alt kategoriye doğru ilerleyerek ürün çeşitlerine göz atın. • Ürün sayfasındaki “Sepete Ekle” butonuna basıp ürünü sepetinize atın. • Ödeme yapacağınız ürünleri seçtikten sonra Devam Et butonuna basın. • Siparişinizin ve faturanızın kargolanmasını istediğiniz adresi seçin veya yeni bir adres tanımlayın. • Kredi kartı bilgilerinizi girip taksit seçeneklerinden birini seçerek alışverişinizi tamamlayın. Alışverişlerinizde banka kartı da kullanabilirsiniz.

pufybaby.com üzerinden alışverişlerinizi Havale/EFT ödeme seçeneğiyle yapabilirsiniz.

Ürün satın alması sırasında, birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapamazsınız. (A Kredi Kartı ve B Kredİ Kartı= ödeme yapılamaz)

pufybaby.com’da 3D Secure seçeneğini kullanarak banka kartlarınız ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

American Exspres kredi kartları ile pufybaby.com’da ödeme yapılmaktadır.

pufybaby.com’da alışveriş yaparken kulandığınız karta ait bilgiler, pufybaby.com’da saklanmamaktadır. Bu nedenle kartınız bilginiz dışında kullanılamaz.

IBAN numaranızı hesabınızın bulunduğu banka şubesinden, çağrı merkezinden veya internet bankacılığı hesabınızdan temin edebilirsiniz.

IBAN, bir müşteriye ait hesap numarasını tanımlar. Dolayısıyla müşterinin para transferine konu olan her hesabı için bir IBAN’ı vardır. Bir müşterinin birden fazla hesabı olabileceği için birden fazla IBAN’ı da olabilir.

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirlern para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number (IBAN) adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN, bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçer. Böylece işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır. TÜRKİYE’DE IBAN Kullanımı Zorunludur! 10 Ekim 2008 tarih ve 27020 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, 2008/6 Sayılı Uluslararası Banka Hesap Numarası Hakkında, T.C. Merkez Bankası Tebliği gereği, 01 Ocak 2010 tarihinden itibaren para transferi işlemlerinde, göndericinin ve alıcının IBAN’ının kullanılması zorunludur. Konuya ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tebliği 10.10.2008 tarih, 27020 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

Kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 ya da CID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartınızın arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa, CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444′tür. CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır. 1 Ocak 1997′den itibaren tüm MasterCard’larda, 1 Ocak 2001′den itibaren de tüm Visa’larda güvenlik kodu bulunması zorunlu hale gelmiştir. Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. Bir alışveriş sırasında bu numaranın verilmesi ile o müşterinin bu karta fiziksel olarak sahip olduğu kabul edilir. Şu tarihe kadar bu güvenlik kodunu kırabilen olmamıştır. CVV2 veya CVC2 kredi kartınızın arka yüzünde genellikle imza bandının üzerinde yer alır. Kredi kartı numarası gibi kabartma şeklinde değildir, genellikle baskı olarak yazılır. Kartınızın arka yüzündeki manyetik bant güvenlik kodunu içermez. Dolayısıyla mağaza ile yüz yüze yaptığınız ve pos cihazından kartınızı okutmak suretiyle yapılan alışverişlerde genellikle kullanılmaz. Telefon ya da internet ile yaptığınız kredi kartı işlemlerinde ise çoğunlukla güvenlik kodu sorulmaktadır. Sanal kartlarda, bankadan bankaya değişen bir uygulama görülmektedir. Bazı bankalar sanal kartınızı kullanabilmeniz için üzerinde CVV2 numarası bulunan fiziksel bir kart da teslim etmektedir. Diğer bankalar ise internet şubelerinden veya telefon bankacılığı ile bu bilgiye erişmenizi sağlamaktadır.

CVV numaranızı bankanızdan öğrenebilirsiniz.

pufybaby.com üyeliği ücretsizdir. Üyelik formunu doldurarak siteye kolay ve güvenli bir şekilde kaydolabilirsiniz Üye olmak için aşağıdaki adımları izleyin: – Ana sayfanın üst köşesinde bulunan Hesabim linkini tıklayın. – Üyelik formunu doldurun. Kırmızı işaret ile belirtilen alanların doldurulması zorunludur. – Aktif olarak kullandığınız ve hemen kontrol edebileceğiniz bir e-posta adresi tanımlayın. – Şifrenizi belirleyin. – Adınızı, soyadınızı ve doğum tarihinizi girin, cinsiyetinizi belirtin. – Gerekli durumlarda size ulaşabilmemiz için telefon numaranızı yazın. – Formu doldurduktan sonra Üye Ol butonuna basın. Tebrikler! tagabikesturkiye.com üyelik işleminiz tamamlandı. Not: pufybaby.com’ a üyeyseniz ikinci kez kaydolmanıza gerek yoktur. Şifrenizi unutmanız durumunda tekrar şifre talep edebilir, sonrasında isterseniz sistemde kayıtlı olan bilgilerinizi değiştirerek işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Visa, MasterCard ya da American Express kredi kartları ve bankanıza bağlı bir sanal kart ile alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca, banka debit kartı ile ödeme, havale ve eft ile ödeme seçeneklerimiz de bulunmaktadır.

Şifrenizi değiştirmek için “Hesabım” bölümündeki ‘Şifremi Unuttum’ sekmesini kullanarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.

PufyBaby.com ’a davet ettiğiniz arkadaşınızın ilk siparişini verişinden 30 gün sonra siparişini iptal yada iade etmemesi durumunda  15 tl hediye çeki kazanırsınız. Hediye çekiniz 250 TL ve üzeri alışverişinizde geçerlidir.Hediye çekiniz  hesabınıza tanımlandıktan itibaren 1 yıl süre ile geçerlidir.

Nakliye tutarları haricindeki ödenecek toplam fiyatın,belirtilen limit üzeri(250 tl ve üzeri) olması durumunda kargo bedava kampanyasından yararlanabilirsiniz.

Pufybaby.com, kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanır. Kişisel bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın altında bir anahtar vardır. Bu anahtar, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceğinin işaretidir. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. EV SSL Güvenlik Sertifikası, McAfee Secure/PCI Compliance ve 3D Secure servisleri sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizde özgürce alışveriş yapabilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biri. Bu nedenle kredi kartıyla yaptığınız alışverişler sırasında bazen bankadan sözlü olarak siparişinizin teyidi istenebilir. Böyle bir durumda bankanız, kayıtlı bilgilerinizden size ulaşır ve telefonda sipariş teyidi alır. Bunun için, bankanızda kayıtlı bulunan kişisel bilgilerinizi güncel tutmanızı öneririz.Unutmayın! Güvenlik kontrolü sırasında telefon numaranıza ulaşılamazsa siparişiniz iptal edilebilir. Pufybaby.com’a üye olurken verdiğiniz telefon numarasının doğruluğundan emin olmalısınız. Çünkü siparişinizle ilgili her türlü bilgilendirme için e-posta adresiniz ve telefon numaranız kullanılır.

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde şifreylekredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa Kredi Kartı için kullanılan uygulamasına“Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile, şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yaparsınız.

Pufybaby.com’dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Güvenliğiniz için, işleminizi “Şifreyle Onayla (3D Secure)” ile gerçekleştirmenizi öneririz.

• Kredi kartınızın 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinizin güncellenmiş olması gereklidir.

• İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, HSBC, Finansbank ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) kredi kartlarıyla yapılan ödemelerde “Şifreyle Onayla (3D Secure)” seçeneği sipariş onay sayfasında görünür.

• 3D Secure’la gerçekleştireceğiniz işlemlerde “Sipariş Onayla” sayfasının ortasında açılan ekran, bankanızın ekranıdır. Şifre bilgilerinizi banka ekranına girmenizin amacı, şifre güvenliğinizi sağlamaktır.

• Kredi kartınızın 3D tanımını önceden yapmadıysanız, ilk işleminizde banka ekranlarında kaydınız gerçekleşir ve kartınız 3D işleme hazır hale gelir.

•“Şifreyle Onayla (3D Secure)” butonuna tıkladınız. Eğer hiçbir şifre sorulmadan işleminiz gerçekleşirse; kredi kartınız henüz 3D uyumlu değil demektir. Ama bu durumda yapacağınız işlem de 3D özelliğine sahip olacaktır.

• 3D Secure’la onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsanız, diğer“Sipariş Onayla” butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Kartınız 3D tanımlıysa, çoğunlukla internet üzerinden yaptığınız alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayınız bankanızda kayıtlı olan GSM numaranıza SMS’le gönderilir. Böylece, kredi kartınızın yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersiniz.

• 3D Secure’la gerçekleştirdiğiniz siparişlerde işlemi şifrenizle onayladığınız için, siparişiniz güvenlik sürecinde beklemez ve en kısa sürede adresinize teslim edilir.

İş Bankası Kredi Kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse, şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanır. Güvenliğiniz için 3D Secure uyumlu bir kredi kartı kullanmanızı öneririz. 3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınızla yapacağınız ilk işlemde, onaylama sayfasında sistem sizi banka şifre tanımlama sayfasına aktarır. Bu sayfadan şifrenizi tanımladıktan sonra 3D Secure’la internet üzerinden güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

Sitemize üye olduktan sonra dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezine üye olmak için ana sayfamızdaki “Üye Ol” butonuna tıklamanız yeterli. Üstelik, üyeliğimiz ücretsiz!

Üyelik formunu doldurduktan sonra:

• Beğendiğiniz ürünü alışveriş sepetinize ekleyin. “Alışverişe Devam Et” linkine tıklayarak satın alma aşamasına gelmeden alışverişe devam edebilirsiniz.

• İstediğiniz ürünleri seçtikten sonra “Alışverişi Tamamla” butonuna tıkladığınızda “Sipariş teslimat Bilgileri” ekranına gelirsiniz.

• Teslimat ve fatura adresi bilgilerini doldurduktan sonra sayfanın altından kargo tecihinizi seçebilirsiniz.

• “Devam Et” butonuna basarak Ödeme ekranında kredi kartı bilgilerinizi doğru şekilde girin.
• Eğer taksitlendirme yapacaksanız, kart bilgilerinizi girdikten sonra sayfanın altında size gösterilecek taksit seçenkelerinden birini seçmelisiniz.

• Kredi kartıyla ödeme yapmayacaksanız, bu seçeneğin yanındaki “Havale/EFT” butonuna tıklayın ve açılan ekranda size sunulan bankalardan birini seçip hesap numarasını not edin.

• Kredi kartı ya da banka havale bilgilerini doldurduktan sonra “Devam Et” butonuna tıklayıp sipariş onay ekranına geçin.

• Ekranın sağ üst tarafında bulunan “Siparişi Onayla” butonuna sadece bir defa tıklayıp işlemi onaylayın.
• Açılan yeni sayfada size sistem tarafından bir sipariş numarası verilir. Üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde göreceğiniz “Sipariş Takibi” sekmesinden siparişinizle ilgili bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Pufybaby.com’dan verdiğiniz siparişlerin zamanında ve eksiksiz olarak adresinize gönderilebilmesi için teslimat ve fatura adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.

Teslimat adresinizi doğru ve eksiksiz olarak yazmaya özen gösterin. Kargo şubesi olarak teslimat adresi belirtilen siparişlerin kargo çıkışı yapılamaz.

Fatura adres bilgileri, faturalama işleminden sonra değiştirilemez. Bu nedenle fatura bilgilerinizin doğruluğundan emin olmadan siparişinizi onaylamayın.

Tüm gönderiler adrese ve ilgili kişiye yapılır, kargo şubesinden ürün teslimi yapılmaz. Alıcının adreste bulunamaması durumunda, kimlik bilgileri kontrolünden sonra birinci dereceden yakınına teslimat yapılabilir.

Pufybaby.com’un tüm sayfalarında yukarıda göreceğiniz arama kutucuğunu kullanarak kolayca arama yapabilirsiniz. Boş kutucuğa ürün adını, ürün kodu ya da modelini yazıp “ARA” butonuna tıkladığınızda ilgili ürünün sayfasına yönlendirilirsiniz.

Arama kutucuğu yardımıyla tüm kategorilerde arama yapabileceğiniz gibi, boş kutucuğa anahtar kelimeyi yazdıktan sonra “Anne”, “Aile”, “Hamilelik” gibi belirli bir kategori içinde istediğiniz ürünü arayabilirsiniz. “Emzirme Yastığı”, “Oyun Platformu” ve “Bebek Arabası” kategorilerine bir tık’la ulaşabilirsiniz.

Ürün sayfalarımızda, ürün açıklamalarının yanında “Yorumlar” bölümü yer alır. “Tüm Yorumlar” kutucuğuna tıkladığınızda ilgilendiğiniz ürünün 100 üzerinden kaç puan aldığını görebilirsiniz.

Pufybaby.com’dan daha önce o ürünü satın almış olan kullanıcıların yaptığı yorumlar alışveriş yaparken size fikir vermesi açısından önemlidir. Özellikle ürün faydalarına yönelik yapılan tarafsız yorumları dikkate almanızı öneririz.

Seçtiğiniz ürün stokta yoksa, ama geleceği tarih belirtilmiş ise ön sipariş verebilirsiniz. Ürün sayfalarımızda her ürüne özel tedarik süresini göreceksiniz.

Sepetim” ana sayfamızın sağ üst köşesinden kolayca ulaşabileceğiniz, sitemizden alışveriş yaparken sıkça kullanacağınız bir ekrandır. Bu ekranda şunları yapabilirsiniz:

• Ürün sayfalarında gezerken beğendiklerinizi, ürünlerin çevresinde bulunan “Sepete Ekle” butonu yardımıyla sepetinize ekleyebilirsiniz.

• Seçtiğiniz ürünlerin ve varsa hediyelerinin eklenip eklenmediğini bu ekranda kontrol edebilirsiniz.

• Almak istediğiniz ürünlerin adetlerini belirleyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken, sepetteki ürünlerin sağ tarafında bulunan kutucukların üzerinde bulunan oklar sayesinde adetleri çoğaltabilir ya da azaltabilirsiniz.

• Alışveriş sırasında almaktan vazgeçtiğiniz bir ürün olursa, o ürününün sağ tarafında bulunan “Sil” butonuna basarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

• Seçtiğiniz ürünün hediye paketinde gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bunun için “Hediye Paketli İstiyorum kutucuğunu işaretledikten sonra “Alışverişi Tamamla” butonuna tıklayın. 5 TL + KDV karşılığında hediye paketiniz hazır! Unutmayın! Hediye paketi seçimi sipariş oluşturma aşamaları tamamlandıktan sonra yapılamaz.

• Sepetinizde “Kupon Kodu Kullan” linkine tıklayarak hediye çeklerinizi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

• Siparişlerinizin KDV dahil toplam fiyatını, ödeyeceğiniz kargo bedeli tutarını ve kullanılan Hediye Çeki tutarını bu ekranda görebilirsiniz.

Pufybaby.com’dan verdiğiniz siparişler bize online olarak ulaşır ve ödeme işlemleriniz de sipariş oluşturma aşamasında otomatik olarak yapılır. Ödeme koşullarında değişiklik yapılamadığından, siparişinize sonradan ürün eklemeniz mümkün değildir. Ama mevcut siparişinizi iptal ederek yeni bir sipariş oluşturabilir ya da almak istediğiniz diğer ürünü ayrıca sipariş edebilirsiniz.

Hediye çekini siparişinizde kullandığınızda, sipariş oluşturma aşamasının en son sayfası olan “Sipariş Özetim” sayfasındaki ödeme detaylarında bunu görebilirsiniz. Ayrıca ana sayfamızın sağ üst köşesinde yer alan “Üye Girişi” menüsü altındaki “Bilgilendirme Mesajları”sekmesinde göreceğiniz “Pufybaby.com Sipariş Onayı” başlıklı mesajda da tüm ödeme detayları yer alır. Kullanılan hediye çekleri faturada ayrıca yer almadığından, faturanızda siparişin toplam tutarını görebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz hediye çekiniz, siparişinizin toplam tutarının gösterildiği sayfalarda ayrıca belirtilmez. Bu nedenle hediye çekinizin siparişinize eklenip eklenmediğini “Sipariş Takibi” sekmesine tıklayınca görebilirsiniz.

Cari hesaplarda karışıklık yaşanmaması için siparişlerin ödeme koşullarında sonradan değişiklik yapamıyoruz. Hediye çeki siparişinize sonradan eklenemiyor, ama dilerseniz siparişinizi iptal edip hediye çekinizle yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. Hediye çeklerinin kullanımıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Böyle bir durumda sayfanızı tekrar  yenileyerek yüklemeyi deneyin. Aynı hatayla bir kez daha karşılaştığınızda lütfen sitemizdeki e-posta adresleri ya da telefonlardan bize ulaşın. Yazılım departmanımız sorunu en kısa sürede çözmeye çalışacaktır.

Siparişinizin onaylanma aşamasından sonra sistem size 4 rakamdan oluşan bir sipariş numarası bildirir. Bu numara sistem tarafından size bildirilmediyse ana sayfamızdaki “Hesabım”/”Siparişlerim” sekmesinden mevcut bir siparişinizin olup olmadığını kontrol edin.

Siparişinize ulaşamıyorsanız, kredi kartınızdan ödeme alınıp alınmadığına bakmanızı öneririz; çünkü bankalarla yaşanan kısa süreli bağlantı sorunları nedeniyle sistem bazen siparişinizi oluşturamayabilir. Böyle bir durumda lütfen bizi e-posta yoluyla bilgilendirin. İşlemleriniz finans departmanımız tarafından kontrol edilecek ve ödeme kredi kartınıza iade edilecektir.

Pufybaby.com’dan yaptığınız alışverişlerde, kredi kartı güvenliğinizi sağlamak için banka onayına ihtiyacımız var. Onay süreci şu şekilde işler:

• Kredi kartları güvenlik birimi, gerek duyduğunda bankada kayıtlı kişisel bilgilerinizde yer alan sabit telefon numaralarından size ulaşarak sipariş onayı alır ve bize iletir.
• Sipariş onayı sistemimizde göründüğünde, siparişiniz hemen hazırlanır ve kargoya teslim edilir.
• Siparişiniz 2 günü aşan sürede onay alamamışsa; bankanız, kendi sistemlerinde kayıtlı bulunan sabit telefon numaralarından sizi aramış; fakat ulaşamamış demektir.
Bu durumda, bankanızı arayarak kişisel bilgilerinizi güncellemenizi ve kredi kartı güvenlik birimine size en kısa sürede ulaşabilecekleri sabit bir telefon numarası vermenizi öneririz.
• Kişisel bilgilerinizi güncelledikten sonra siparişiniz sistemimizde görünecek ve teslimat için hazırlanacaktır.

Ödeme seçeneklerini sipariş oluşturma aşamasında sadece siz belirleyebilirsiniz.Verdiğiniz siparişle ilgili ödeme seçeneğine sonradan müdahale etmemiz mümkün değildir.

Bu nedenle siparişiniz onaylanmadan önce, işaretlemiş olduğunuz ödeme şeklini kontrol edin. Taksit seçeneği belirlenmemiş olan siparişleriniz peşin ödeme olarak kabul edilir ve daha sonradan taksitli ödemeye dönüştürülemez.

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin fiyatları ithalatçı firmalar tarafından belirlenir; bu fiyatlara ve döviz kurlarına göre her gün Pufybaby.com tarafından güncellenir.

Öte yandan, indirimlerin başlangıç ve bitiş tarihlerinde bazen değişiklik yaşanabilir. Siparişlerinizin toplam tutarları sipariş oluşturma aşamasında bankanız tarafından otomatik olarak alındığı için, sonradan üründe yapılan indirimler ne yazık ki ödemenize yansımaz. Bu durumda dilerseniz siparişinizi iptal edebilirsiniz.

Eğer siparişiniz tedarik sürecindeyse, bizi e-posta yoluyla bilgilendirdiğiniz takdirde ürün fiyatında yapılan indirim ödemenize yansıtılacaktır.

Pufybaby.com ya da bankanız, gerekli gördüğü durumlarda sipariş onayı için sistemde kayıtlı olan telefon numarasından kredi kartı sahibine ulaşmaya çalışır.

Böyle bir durumda, telefon numarasına ulaşılamazsa kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak için sipariş iptal edilebilir. Sipariş iptaliyle ilgili bilgiler, sipariş sahibinin üyeliği sırasında kayda alınan e-posta adresine gönderilir. Siparişlerinizin banka tarafından onaylanabilmesi için, bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel bilgilerinizi güncellemeyi unutmayın!

Sıkça Sorulan Sorular Sorununuzu Çözemedi mi?

Bize Yazın bölümünden bizimle ileşime geçebilirsiniz.

Bize Yazın