Erkek Kısırlığı

  • Erkekler öncelikle muayene olmalıdır. Erkekten alınan spermler detaylı bir şekilde incelenmelidir. Erkekte kısırlık olduğu takdirde ya vücut dışına hiç sperm çıkmaz, veya bir miktar sperm çıkar. İşte bu zaman kısırlık tedavi sürecine geçilmelidir. Fakat meniden sperm çıkması halinde, kadına testlerin yapılması gerekmektedir. Kadında, yumurtlamanın var olup olmadığını tespit edebilmek için kan analizine bakılır.
  • Erkeğin çocuk sahibi olamaması nedenleri: Çocukluk zamanında mesane ile alakalı ameliyatlar, fıtık ameliyatları, idrar yolu ile alakalı geçirilen operasyonlar, kanser tedavisi ile alakalı kullanılan ilaçlar, testis urları, hormonlar ile alakalı meydana gelen bozukluklar, enfeksiyonlar.
  • Erkeklerde kısırlık tedavisi: Menisinde sperm bulunamayan erkekler; erkekte sperm bulunmaması halinde, cerrahi, hormonal veya yardımcı üreme sağlayan uygulamalardan faydalanılır. Genel cinsel problemler; erkeklerde iktidarsızlık ve geri boşalma sorunları kısırlığa sebep olan etkenlerin arasında yer almaktadır. Bu durumun teşhis ve tedavisi ile doğurganlık oranlarında ciddi artışlar sağlanır.indir