Bebeğiniz İçin Karın Üstü Egzersizi Öneriyorum !

Bebeğiniz İçin Karın Üstü Egzersizi Öneriyorum !

Uzmanlar tarafından bebeklerin sırt üstü uyumaları sık sık vurgulanmaktadır. Fakat bebekleri sadece uyuduklarında değil gün içerisinde de sürekli sırt üstü konumunda tutmaktayız. Hem gün içerisinde hem de uyurken bebeklerin bu kadar sırt üstü yatma pozisyonları fiziksel gelişimini etkilemektedir.  Koordinasyon yeteneklerinin gelişmesi için gece uykuları dışında yani gün içinde bebeklerin yanında durarak onları yüz üstü konuma getirmemiz gerekir. Emin olun bebekler için bunun faydası çok önemlidir. Karın üstü egzersiz için Tumzee, (Tummy Time) etkili bir üründür. Bu ürün bebeklerdeki bel, karın, kol ve özellikle boyun kaslarının gelişimi açısından onaylanmıştır.

Karın Üstü Egzersizler Gerekli mi? Bebeklerin kafa, boyun, omuz kaslarını geliştirir. Böylece desteksiz oturma, dönebilme, emekleme süreçlerine daha hızlı geçmektedir. Ayrıca bununla birlikte bebekler karın üstü egzersizleriyle çevresini görür ve keşfetmek ister. Bu duruş yöntemiyle bebeğinizin kasları daha da güçlenir, kuvvetlenir. Karın üstü egzersizleri yapılırken bebeğinizi yalnız bırakmayınız. Mutlaka yanında olunuz ve Tumzee ürünü de bu egzersizler için sizin işinizi kolaylaştırıp bebeğinizin kaslarını güçlendirecektir.

Tumzee Ne Zaman Kullanılabilir? Bebeğinizin doğumundan itibaren bu egzersizlere başlanabilir. Çok kısa sürelerle başlayıp gittikçe zamanı uzatabilirsiniz. Tumzee ile geçirilen her zaman bebeğinizin gelişimine yardımcı olur. Tumzee ile karın üstü egzersizlerini her gün yapmanız gerekir.

Ne Zaman Karın Üstü Egzersizi Yapılmamalıdır?

  • Açken
  • Tokken
  • Uykusu varken
  • Huzursuzken

Ayrıntılı Bilgi İçin Videoyu İzleyebilirsiniz: